niedziela, 31 sierpnia 2014

Blog Day 2014

Dawno, dawno temu, w 2010 roku, była taka akcja, zwana Blog Day. Polegała na tym, żeby zalinkować i zaprezentować u siebie pięć ciekawych blogów. Bo, spójrzmy prawdzie w oczy, zagląda ktoś do mojej blogrolki? (A szkoda, bo powinniście.) Eniłej. Akcja nie była kontynuowana, w tej chwili jest już dość zapomniana, a szukanie w Guglu przekierowuje do Blog Action Day, jakiejś akcji o uprawianiu armchair activismu.

Jednak Wy nie możecie czuć się bezpieczni, bo Natalka pamięta, a że idea mi się podobała bardzo, polecę Wam pięć fajnych blogów. Na podstronie znajdziecie ich nawet więcej!
Nyuu Manga - Świetny i rzetelny blog z informacjami na temat mang wydawanych w Polsce i tych po angielsku. Ostatnio autorka poszerzyła też działalność na light novele i artbooki. Bardzo dobrze wszystko uzupełnia również konto na Twitterze, gdzie Ajsza wrzuca mniej zobowiązujące, małe newsy, na przykład to, że na okładce magazynu pojawi się Dengeki Daisy. No i w komentarzach można spotkać bardzo różne, ale zawsze interesujące opinie. Słowem - świetny blog o mandze.

Graponia - Tym razem blożek o japońskich gierkach. Autorka publikuje zapowiedzi, recenzje, listy fajnych utworów z gier - wszystko subiektywnie, ale z pasją. Widać, że faktycznie emocjonuje się tym, o czym pisze, ale jednocześnie też robi risercz. W czerwcu wróciła z długaśnej przerwy i jestem bardzo zadowolona, że mogę znów ją czytać!

Lemurilla - Blog o animu i mango tym razem pisany przez aż dwie dziewczyny. Sofi i Darya publikują standardowe recenzje, ale największą siłą ich bloga są editoriale (w dalszym ciągu nie znam adekwatnego, polskiego odpowiednika) - topki i teksty na przykład o Kubie Rozpruwaczu w mango. Czy tekst o brwiach. Chwilowo mają przerwę, lada moment zapewne powrócą, z jeszcze większą dawką nieoczekiwanego spojrzenia na chińskie bajki!

Eien no Melody - Lin pisze trochę rzadziej, głównie o anime z domieszką mangi, jednak jest teksty prawie zawsze są bardzo porządnymi i starannymi recenzjami. Ciężko mi napisać coś więcej, więc może polecę recenzję Love Lab z którą prawie całkowicie się zgadzam. No i dodam jeszcze, że nie lubię serwisu Tanuki (z różnych przyczyn, o których nie chcę się rozpisywać), ale nawet to, że Lin publikuje tam swoje teksty mnie nie zniechęciło!

Manga Terror - Znów blogasek aktualizowany stanowczo za rzadko, ale mimo to świetny do poczytania. Tallu lubi mangi, zbiera je i o nich pisze. Lubię ją czytać, a jej opinie są dla mnie bardzo ważne - być może trochę dlatego, że mamy dość podobne gusta (wg MALa - 82.3% w anime i 80.3% w mangach!), być może dlatego, że po prostu wie więcej, a ja uwielbiam zadawać się z ludźmi, od których mogę się czegoś nowego dowiedzieć. No i studiuje Etnolingwistykę, o której kiedyś marzyłam, jak tu takiej osoby nie szanować!

Pięć blogów, sześć różnych kobiet, wszystkie szanuję i polecam. Oczywiście polecam też wszystkie inne blogi w mojej blogrolce, bo inaczej bym ich nie linkowała.

Całkowicie Przypadkowe Obrazki w tekście pochodzą z drugiego sezonu Love Live.

POWIĄZANE

4 komentarze:

 1. Baaaaaaaaardzo dziękuję za te kilka słów o moim blogu!

  Takie inicjatywy to świetny pomysł (i napisałabym to samo nawet, gdyby Terror nie został tu uwzględniony, hue hue) z wiadomych względów - promowanie fajnych blogów o podobnej tematyce. Podoba mi się, że podeszłaś do tego bardziej personalnie. To miłe, lubię poznawać osobę piszącą od tego, co w czymś widzi, a nie tylko z wymieniania oczywistych wad i zalet bloga.

  Zdziwił mnie odbiór mojej osoby przez Ciebie, ale to było naprawdę miłe :')

  PS Też Cię szanuję (●´□`)❤

  OdpowiedzUsuń
 2. Zarówno w imieniu swoim jak i Daryi bardzo dziękuję za umieszczenie nas w tej notce ;_____;


  Jako że obydwie już wróciłyśmy z holenderskich wojaży to na dniach powinno się pojawić coś nowego na blogu. Swoją drogą dowiedziałam sie też o nieznanych mi wcześniej stronach a jak wiadomo wiedzę zawsze warto poszerzać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nigdy nie słyszałam o takiej akcji... Zaciekawiło mnie to xD Może i wpadnę na blogi podane tutaj ;w;


  /www.chigau-sekai.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Izabela Sobowiec17 września 2014 21:09

  Ciekawa akcja, kiedyś zrobię coś podobnego~

  OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.