wtorek, 10 kwietnia 2018

świnie w mediach [26] - Shounen Ashibe: Go! Go! Goma-chan


Goma-chan to młoda foczka, którą opiekuje się mały chłopiec Ashibe. Razem chodzą do szkoły (mimo początkowych protestów nauczycieli), rozwiązują problemy dorosłych i rówieśników i bardzo dobrze się bawią. Goma jest takim słodziakiem, że nawet łobuzom miękną serca!


W odcinku trzecim Goma pragnie jeść lody, ale zajmuje mu trochę czasu żeby zakomunikować to rodzinie. Gdy Ashibe wreszcie orientuje się o co chodzi, wyrusza na zakupy!

Niestety, lodziarnia jest już zamknięta, a wszystko wyprzedane.

Ponieważ mama wcześniej dała Ashibe pieniądze na jego loda, z zastrzeżeniem, że w tym miesiącu już więcej nie dostanie, grzeczny chłopiec wyruszył z własnymi oszczędnościami, nawet nie wyjmując ich ze skarbonki.

W tym samym czasie wpada sąsiadka i zostawia na kilka godzin swojego niemowlaka do popilnowania. A że niemowlak też się czołga, Goma wreszczie rozumie, że również kiedyś wyrośnie na ludzkiego chłopca i będzie mógł sam sobie kupować lody!

Smutny Ashibe wraca do domu, potrząsając skarbonką - w której, sądząc po dźwięku, za wiele i tak nie było.

Tymczasem sąsiadka odbiera dziecko i w podziękowaniu daje coś dla Ashibe.

Tym czymś były lody! Ashibe dziękuje i natychmiast biegnie dać jednego Gomie - niestety Goma już śpi i śnią mu się lody!

Odcinek czwarty skupia się na Sugao - dawnym najlepszym przyjacielu Ashibe, który musiał się nagle wyprowadzić na totalną wieś ze względu na pracę taty. 

Gdy jeszcze mieszkali w mieście, Sugao miał nad łóżkiem różne maskotki, między innymi świnkę. Chociaż jego ulubioną jest ten malutki Ashibe - z nim śpi i z nim wszędzie chodzi, wspominając piękną, zbyt wcześnie przerwaną przyjaźń.

W odcinku szóstym Ashibe odrabia lekcje z wcześniej widzianą skarbonką tuż obok.

Goma podpowiada mu w matmie (dźwięk który wydaje brzmi jak "kyu" - "dziewięć") i Ashibe szybciej kończy pracę domową!

W odcinku 22 kolega z klasy zaprasza Gomę, Ashibe i jeszcze jednego chłopca do siebie do domu. Ma jednak mroczny sekret - gdy był młodszy, mama wysyłała go na zajęcia z baletu. Nadal trzyma baletki w szafie, razem z albumem ze zdjęciami i innymi zabawkami - między innymi pluszową świnką!

POWIĄZANE

0 komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.