piątek, 5 grudnia 2014

Świnie w mediach [12] - New York Weenie

Wreszcie zabrałam się za te nowe, krótkometrażowe animacje o Myszce Miki i przyjaciołach - można je za darmo pooglądać na jutubowym kanale Disneya. Szczerze polecam, są świetnie zrobione, zachowują klasyczny styl, a jednak zostały fantastycznie uwspółcześnione.

Ta, o której dziś mowa, została zalinkowana na 4chanowym /co/, a opowiada o parówce. Nie, nie chodzi o to, że parówka wieprzowa - chociaż straszna z niej świnia w tym metaforycznym znaczeniu. Bardziej o to, że w klasycznym świecie antropomorficznych zwierząt nie mogło zabraknąć też i świń!

Mamy więc taką zabawną scenkę, gdy niecna parówa ukrywa się w jednym z wózków dziecięcych, a Miki po kolei odkrywa kołderki niemowlaków.

Niestety, wywołuje to u nich płacz.

Z czego z kolei stojące obok matki są bardzo niezadowolone i fizycznie krzywdzą Mikiego!

Później mamy grających w karty panów z samego początku tego wpisu, a na koniec wiwatującą panią świnię w tle:


A cały filmik, który bardzo polecam, można obejrzeć tutaj:


POWIĄZANE

9 komentarzy:

 1. Cytat z myszy na podstronie z Twoim opisem – pięknie.
  A tak swoją drogą. Nigdzie nie mogłam znaleźć niczego, co pozwoliłoby mi się z Tobą skontaktować, takiego jak choćby email (albo bardzo źle szukałam), ale chciałabym zapytać, w jaki sposób skontaktowałaś się z Arigato i zostałaś sławną recenzentką, bo mam trochę tego towaru na kompie i chciałabym spróbować ,,słaffy, piniądzóf i wielkiej kariery".

  OdpowiedzUsuń
 2. Hue, nawet nie sądziłam, że ktokolwiek tam zajrzy :)
  Masz rację, jak mogłam przeoczyć zupełny brak kontaktu O_o Niby jest facebook w kafelkach po lewo, ale to tyle co nic, bo PMki od obcych ludzi i tak trafiają do "Innych" :|
  Eniłej, ja po prostu siedzę na IRCu Arigato od kilku lat i sobie tam śmieszkujemy z częścią redakcji :) Ale naczelny zawsze powtarza, że chętnie przyjmie nowe osoby, jeśli będą dość dobre. Najlepiej wyślij mu jakiś tekst co dobrze prezentuje Twoje umiejętności na a.dzierzawski@magazyn-arigato.com.pl Może być nawet na temat czegoś, o czym już było pisane - najwyżej poprosi o tekst o czymś innym, jeśli ten mu się spodoba :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zawsze zaglądam na takie podstrony ;)
  Nie wiem, czy to, co prezentuję, jest dość dobre, ale spróbować nie zaszkodzi. Zawsze mogę spróbować znowu za jakiś czas. Nie wiedziałam, że masz takie kontakty w fandomie ;) Prawdziwa sława. Ok, w takim razie dziękuję i lecę skrobać maila.

  OdpowiedzUsuń
 4. Well, nigdy nie wiesz póki nie spróbujesz, ale jestem pewna, że przynajmniej będzie poprawne, sadząc choćby z poprawności i merytoryczności Twoich komciów u mnie i na innych blogaskach, więc czemu nie :)

  Kontakty w fandomie ma każdy, kto się choć trochę udziela, ja dosłownie po prostu któregoś dnia weszłam na ich IRCa i zaczęłam ploteczkować, atmosfera mi się spodobała to zostałam :)

  Powodzenia, podpytam później joya jak mu się Twój tekst spodobał :3

  OdpowiedzUsuń
 5. Well, ja też się jakoś specjalnie nie udzielam już, IRC Arigato to kilkanaście osób, a ACP tak bardzo martwe.
  Nom też smutam, próbuję pisać i smutam, nie umię w literki ;_;

  OdpowiedzUsuń
 6. Smuteczek, nie odpowiedzieli T.T

  OdpowiedzUsuń
 7. well, niektórzy mają trochę spóźnione reakcje. Na przykład ja ;)
  Weź powiedz jak się przedstawiłaś/podpisałaś (mogą być inicjały, czy coś) to bumpnę joya :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Imieniem i nazwiskiem - Maria Robaczewska :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Btw, obejrzalam filmik o Mikim - ta parowa to naprawde wstretny typ. Ciesze sie, ze napisalas o tym filmiku, bo inaczej pewnie bym sie o nim nie dowiedziala i nie cieszylabym sie tak do ekranu.

  OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.