wtorek, 7 sierpnia 2018

świnie w mediach [27] - Yuukan Club


Yuukan Club albo Leisure Club to dwuodcinkowa OAVka z 1991 roku. Jest reklamą mangi pod tym samym tytułem, której publikacja rozpoczęła się w 1981 roku, a po 19 tomach zawieszona. To jedyna manga Yukari Ichijo, która dostała anime, nie jest jednak nigdzie dostępna nawet w skanlacjach - znam za to inne dzieło tej pani, Maya's Funeral Procession, melodramatyczne i tragiczne jedno z pierwszych shoujo-ai z 1972 roku. Yuukan Club doczekał się też dziesięcioodcinkowego serialu aktorskiego w 2007 roku.

Oba odcinki anime to niepowiązane fabularnie historyjki o sześciorgu bogatych i zepsutych dzieciaków zabijających czas - w pierwszym ratują swoje zwierzątka domowe przed porywaczem, w drugim lecą na spontaniczną wycieczkę do Hong Kongu bo bogatemu tatusiowi jednej z bohaterek zachciało się pierożków od konkretnego kucharza stamtąd.
Po wieczornej uczcie bohaterowie idą spać, a rano wyruszają na miasto się zabawić. Lubiąca wyżerkę dziewczyna (to jej ojciec właśnie ufundował wyprawę) idzie z jednym z kolegów i jego psem na targ i rozmawiają o regionalnych specjałach. Przez chwilę obserwujemy wszystko z perspektywy psa...
...Na przykład tę już martwą, ale jeszcze czekającą na obróbkę świnię, niehigienicznie leżącą na chodniku.
Pies obwąchuje świnię i obraca głowę...
...Żeby zobaczyć czekające na hakach na wypatroszenie króliki i inne psy!
Przeraża go to niezmiernie, zwłaszcza, że kucharz u którego jedli poprzedniego wieczora już proponował, że go ugotuje, hehe, śmieszni ci Chińczycy, psy jedzą.
Za chwilę też piesek zostaje porwany, ale spokojnie, to tylko taka zmyłka - nie porywają go barbarzyńscy kucharze czy rzeźnicy, a jedynie Hongkońska mafia, która wmusi później w bohaterów silny środek przeczyszczający. Hehe, kupa.

POWIĄZANE

0 komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.