czwartek, 14 stycznia 2010

Przegląd anime w sezonie zima 2010

Miałam pisać o czymś innym, miało być genialne, ale mi się zapomniało. Zdarza się. Napiszę więc o czymś, co i tak miałam w planach - krótki przegląd anime w aktualnym, dopiero się rozpoczynającym, sezonie. Wszystko na podstawie pierwszego odcinka, w jednym przypadku dwóch. Lista tytułów: Dance in the vampire bund, Baka to test to Shokanju, Ladies vs Butlers, Hanamaru Kindergarten, Chu-Bra!! (2 epizody), Omamori Himari, So-Ra-No-Wo-To.  

 Lista zapewne jeszcze się rozszerzy o kilka innych tegosezonowych hitów, planuję sprawdzić jeszcze: Ookami kakushi, Cobra the Animation i Durarara!!.  

Dance in the vampire bund (MAL
 Loli wampirzyca. Taka lolowata loli, z kiteczkami, płaska i w ogóle. Śliczna z przesłodzonym głosikiem. 

 Buu, jestem taką miłą i śliczną dziewczynką!
Jakiś bezsensowny szoł telewizyjny o tym, czy wampiry istnieją - całkiem fajny pomysł, Japońce lubią takie szoły. A potem bezsensowny potwór i walka i pięke deklaracje niepodległości. Z ust tej samej loli, ale tym razem oświetlonej Poważną Zieloną Poświatą:


 Definitely no
Nie dla mnie, choć zapowiada się lepiej niż emowampiry pokroju Vampire Knight. 

 Omamori himari (MAL
Zmarnowany czas jak w mordę strzelił. Głupie to, miałkie, nawet za szczególnie ładne nie jest. W dużym skrócie to tak: Yuuto (który jest klonem Sugisakiego) straciwszy rodziców zamieszkał z Rinko (Kaede), koleżanką z klasy, a gdy kończy 16 lat, zaczynają go atakować demony, ponieważ pochodzi z rodziny ich zabójców. Ratuje go i przysięga wierność Himari (Sakura z dodanymi fetyszami: kocie uszka i ogonek, szkolny mundurek, demoniczność, zettai ryouiki, wielkie cyce, molestowanie głównego bohatera). Może zademonstruję to na przykładach:


 Tak wygląda troje głównych bohaterów, choć z plakatów wiemy, że będzie więcej lasek w haremie

 Potwór Tygodnia, tu pod postacią kolegi z klasy. Wielce oryginalne.
  Tak wyglądają straszne i złe demony...
  ... a tak creepy dziewczynka, która im pomaga.
Również nie dla mnie, dawno tak czasu nie zmarnowałam.  

Ladies vs Butlers (MAL
Znane też jako Lolis vs Perverts. Pierwszy odcinek to tak naprawdę dziewczyna z dwoma wiertłami zamiast włosów biegająca wokół i wrzeszcząca na wszystkich, oraz gość, którego przewróciła na siebie i ma wielkie pretensje, bo dotknął cycka. Przez co goni go po całej szkole, wszystkie inne dziewczyny na jego widok mdleją (a to nie jest szkoła żeńska!) i już - już mają go zlinczować, gdy ratuje go przyjaciółka z dzieciństwa, która okazuje się... gorszą francą niż blondyna. 

  Gdzie on jest? Muszę skazać go na śmierć za to, że wywaliłam się z nim, przegoniłam po całej szkole i zwyzywałam, ja, Królowa Kretynek, rządzę niepodzielnie!
NIENAWIDZĘ wręcz anime pokroju Love Hina, gdzie na głównego bohatera co chwilę wpada jakaś laska, pakuje cyce do ust a potem ma pretensje i daje mu po pysku. Po prostu nienawidzę. 

 Baka to test to Shokanju (MAL
Wesołe, kolorowe, z pomysłem, choć niezbyt oryginalnym, to dającym radę i interesującymi, choć trochę cliché postaciami. Klasa IIF - najsłabsi w nauce
Widoczne powyżej warunki nauki zmuszają klasę do walki z uczniami klas o lepszych salach, czyli lepszych w nauce. Robi się to za pomocą summonów, stworków w SD z HP/DPS proporcjonalnymi do ocen z ostatniego testu. Urocze i wesołe, na pewno będę oglądać przynajmniej do trzeciego odcinka.  

Hanamaru Kindergarten (MAL
Mam ambiwalentne odczucia. Z jednej strony - dziewczynka przy wszystkich rodzicach i przedszkolakach mówi, że wychowawca ją podrywał - i nie dostaje mu się za to ani po łbie, ani nikt nie nabiera do niego obrzydzenia i pogardy. Z drugiej jednak strony:


 Drama! Fursuity! Gówno nas obchodzi, że wolisz cycatą przedszkolankę, ożenisz się w przyszłości z moją córką, to tylko dziesięć lat różnicy!
Mam nadzieję że pójdzie w stronę świata widzianego oczyma przedszkolaka (w rodzaju 'gdy dorosnę, ożenię się z tatą!') niż Kodomo no Jikan dla toddlerconów. 

Chu-Bra!! (MAL
Na /a/ napisałam tak: Well, for me it's very sentimental - parts of it are a bit educational and reminded me when I was their age and had similar problems (ofcourse not the drama ones, just like 'OMG I dunno which bra should I buy and there's noone to help'). Plus I completely understand Nayu in watching other girls' underwear, I used to do it in middle and high school, although I don't recognise kinds and types, I only like the look, also the look of good underwear on me. Plus it's just Nayu who's so sweet that I would like hug her and never let go. And she's not a typical moe dumb girl, at least her scores are great. So, yeah, I like this anime because it's cute and sentimental for me. Yeah, that's just weird. Z grubsza to. I fanserwis:
 
So-Ra-No-Wo-To (MAL
PIĘKNE! Dawno nie widziałam tak dopracowanych, szczegółowych teł, zróżnicowanych postaci w tłumie, detali, projektów...

  Tam jest prańsko, co porusza się na wietrze!

  Interesujące zabiegi graficzne...

  Zdeformowane dziewczynki wyglądają dużo lepiej, gdy są w ruchu.
Uwielbam anime, w których nic się nie dzieje, jak Yokohama Kaidashi Kikou czy początek Haibane Renmei. Gdzie bohaterowie niespiesznie żyją: jedzą, oglądają krajobrazy, podróżują. No i theme songi do tego napisała Yuki Kajiura, bitchez. I pomyśleć, że w tym sezonie, po zobaczeniu chartów stwierdziłam że sezon będzie nudny i poza Chu-bra!! nic nie tykam...

POWIĄZANE

0 komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.